Podstrona: Otwarcie wystawy oraz dyskusja pokonkursowa „Konkursu nr 1046 na Aulę Miejską w Rzeszowie” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2023-12-05 , red.  Beata Walicka-Góral
Otwarcie wystawy oraz dyskusja pokonkursowa „Konkursu nr 1046 na Aulę Miejską w Rzeszowie”,

22 listopada br. w Regionalnym Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym i Biblioteczno-Administracyjnym Politechniki Rzeszowskiej odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej i dyskusja pokonkursowa „Konkursu nr 1046 na Aulę Miejską w Rzeszowie”. Organizatorem wydarzenia była Gmina Miasto Rzeszów we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich (SARP) Oddział Rzeszów.

Dyskusja pokonkursowa

Dyskusję pokonkursową prowadzili przedstawiciele Sądu Konkursowego: arch. Wojciech Fałat – sędzia referent, sędzia konkursowy Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) Oddział Rzeszów, arch. Tomasz Kudła – sędzia konkursowy Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) Oddział Rzeszów, arch. Janusz Sepioł – sędzia ze strony zamawiającego, Architekt Miasta Rzeszowa. Na początku wydarzenia goście mieli przyjemność wysłuchać wystąpienia online arch. Jerzego Szczepanika-Dzikowskiego – przewodniczącego Sądu Konkursowego, sędziego konkursowego Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) Oddział Warszawa.

Prezentacja nagrodzonych prac

Podczas uroczystości laureaci I i II nagrody zaprezentowali nagrodzone prace. W pierwszej kolejności wystąpili przedstawiciele autorskiego zespołu, który zdobył II nagrodę: arch. Cezary Szpytma, arch. Magdalena Szpytma, arch. Joanna Matraszek, arch. Michał Matraszek, arch. Karolina Broda. Następnie wystąpił zespół autorski, który otrzymał I nagrodę w konkursie: arch. Karol Żurawski, arch. Szymon Chwazik, arch. Michał Teodorczyk.

W dyskusji pokonkursowej aktywnie wzięli udział: arch. Kazimierz Ferenc, Robert Kultys – radny miasta Rzeszowa,  dr hab. inż. Maciej Piekarski prof. PRz, Bartosz Podubny – zastępca  wojewódzkiego konserwatora zabytków Delegatura w Rzeszowie.

Wśród licznie przybyłych gości byli również przedstawiciele władz Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury: dziekan prof. dr hab. inż. Lech Lichołai oraz prodziekan ds. kształcenia dla kierunków budownictwo, architektura oraz transport dr inż. Marzena Kłos, prof. PRz.

Wystawa pokonkursowa

Organizatorzy wystawy pokonkursowej: SARP o Rzeszów, dr inż. arch. Beata Walicka-Góral, koordynator WBIŚiA  ds. współpracy z IARP i SARP, Studenckie Koło Naukowe Architektury Miejsc Społecznych z Politechniki Rzeszowskiej, serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na wystawę pokonkursową, która została przeniesiona z sali V-17 do holu na pierwszym piętrze w bud. V Regionalnego Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnego i Biblioteczno-Administracyjnego Politechniki Rzeszowskiej. Wystawa pokonkursowa będzie trwała od 22.11 do 13.12.2023 r.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie organizatora Konkursu SARP Odział Rzeszów.