Podstrona: II Ogólnopolskie Warsztaty Formuła Student / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

II Ogólnopolskie Warsztaty Formuła Student

2017-09-27
II Ogólnopolskie Warsztaty Formuła Student

W dniach 16 i 17 września br. studenci Politechniki Rzeszowskiej z KN PRz Racing Team wzięli udział w II Ogólnopolskich Warsztatach Formuła Student w Ośrodku Doskonalenia Technik Jazdy w Międzychodzie. Były one prowadzone przez wielokrotnego wyścigowego mistrza Polski Zbigniewa Szwagierczaka. Pod jego okiem kierowcy startujący w serii Formuła Student doskonalili swoją technikę, aby jeździć skuteczniej i w pełni wykorzystywać możliwości budowanych przez nich pojazdów.

Wydarzenie to było jedną z nielicznych okazji, by zobaczyć bolidy Formuły SAE z polskich uczelni na torze wyścigowym. Zdobyte doświadczenie pomoże studentom w budowie nowej konstrukcji.